Základní údaje

Organizaci sportovně-společenské akce v CURLING ARÉNĚ PRAHA zajišťuje CURLING PROMO, s.r.o.

CURLING ARÉNA PRAHA nabízí dokonalý komfort čtyř drah pro účastníky sportovní akce nabízí zázemí s šatnami a také příjemné nekuřácké prostředí v restauraci klubového charakteru s výhledem na ledovou plochu. V areálu se věnují tomuto sportu výkonnostní hráči a hráčky, junioři, zdravotně postižení curleři i náhodní hráči společensko-sportovních akcí. Ve světě má curling více jak pětiset letou tradici. Díky špičkově vybudované curlingové hale v Praze na Roztylech, se Praha řadí mezi centra curlingu pro Střední Evropu.
Curling je sportem pro všechny věkové kategorie i přesto, že kámen váží bezmála 20 kg. Curling mohou úspěšně hrát i děti již kolem 8 let.
V Čechách provozuje curling již bezmála 600 registrovaných hráčů. Curling je jediným správným názvem pro tento zimní olympijský kolektivní sport.


Společnost CURLING PROMO s.r.o. úspěšně provozuje bezbariérovou curlingovou halu již od roku 2004. Každoročně si v roztylské curling aréně vyzkouší curling v rekreační podobě tisíce zájemců v rámci společensko-sportovních akcí a jejich ohlas je bez výjimky pozitivní.


Český svaz curlingu (ČSC) vznikl v roce 1990 jako občanské sdružení několika pražských klubů, které hrály a trénovaly na jediném stadionu v republice. Od roku 1991 organizuje ČSC mistrovství České republiky v kategoriích:

  • dospělých – dlouhodobá soutěž mužů a žen (extraliga, I.liga, divize)
  • juniorů
  • mixů
  • seniorů
  • mixed doubles

ČSC je od roku 2003 zřizovatelem a 100% vlastníkem společnosti CURLING PROMO s.r.o., která zajišťuje provoz komplexně bezbariérové curlingové haly v Praze na Roztylech, Komárkova 12, Praha 4.

http://www.curling.cz